Nakupte vstupenky: park Güell v Barceloně – kde je sehnat online za nejlepší cenu? 

Park Güell je jedno z míst, které v Barceloně nesmíte minout, pokud chcete vidět ta nejlepší památky a stavby, pod nimiž je podepsán hvězdný Antoni Gaudí.

Vstupenka do parku GuellVstupenky do parku Güell sice můžete zakoupit na místě, ale doporučuji online nákup. Proč? Přečtěte si článek a dozvíte se to!

Jaké vstupenky do parku Güell ale zakoupit? Pokud je začnete hledat na internetu, zjistíte, že existuje celá řada možností a prodejců, u nichž je můžete získat.

Osobně jsem park Güell navštívil za svůj život nesčetněkrát, a proto – myslím si – vám můžu dát dobré rady na to, kde vstupenky nakoupit tak, abyste je nenakoupli na nějakém pochybném webu, zbytečně neplatili vysokou cenu anebo získali užitečné služby jako je bezplatné zrušení (pokud by se náhodou něco přihodilo...)

Tento článek vám dá přehled cen vstupenek do parku Güell, dá tipy na prodejce s tou nejlepší cenou. a zodpoví nejčastěji kladené otázky spojené s návštěvou.

Cena vstupenek do parku Güell aneb kolik zaplatím za vstup?

Cena základních vstupenek do barcelonského parku Güell je €10. Toto je nejnižší cena, kterou zaplatíte pouze za vstup do parku při pořízení vstupenky na oficiálním webu. Pokud chcete nějaké další služby, jako je třeba prohlídku s průvodcem, zaplatíte samozřejmě více. 

Jednotlivé vstupné

Přehled oficiálních cen vstupného do parku Güell
Název Cena 7–12 Cena 13–65 let Cena nad 65 let
Základní vstupenka €7 €10 €7
Vstupenka na prohlídku s průvodcem €19 €22 €19

Děti mladší 7 let mají vstup zdarma (platí pouze pro základní vstupné). 

Teď se pojďme podívat na jednotlivé vstupenky v detailu: 

  • Základní vstupenka – tato vstupenka vám umožní vstup do placené části parku Güell, spadající pod UNESCO. Toto je ta populární část parku, na které se podílel Antoni Gaudi a kde najdete většinu jeho známých děl: schodiště, s drakem / salamanderem, sloupovou síň, Plaça de la Natura s mozaikovou lavičku nebo třeba Casa del Guarda, tedy budovu strážnice. Tato vstupenka je bez průvodce, park si můžete projít sami a můžete tu být jak dlouho chcete. 
  • Vstupenka na prohlídku s průvodcem – za cca dvojnásobnou cenu se do parku Güell můžete podívat jako součást organizované prohlídky s průvodcem. Ten vám poví vše o historii parku, zodpoví všechny vaše dotazy a poté vám nechá prostor na projití parku vlastním tempem. Skupina má maximálně 25 osob a můžete si vybrat jeden z jazyků: angličtina, francouzština, španělština nebo katalánština. 

Balíček: Vstupenky Sagrada Família a Park Güell

Máte-li v plánu vidět jak chrám Sagrada Família, tak i park Güell s průvodcem, doporučuju zakoupit balíček, který obsahuje vstupy na obě atrakce. Zobrazit nabídku >>>

Skupinové vstupné

V nabídce je i vstupenka pro skupiny. Za skupinu jste považováni až když vás bude více jak 10 osob, takže tato nabídka je zajímavá pro různé školní výlety nebo organizované zájezdy. 

Pokud do parku Park Güell směřujete coby rodina (byť početnější), musíte zakoupit základní, jednotlivé vstupné. Neexistuje tedy žádná sleva pro rodiny či menší skupiny. 

Více o nákupu vstupenek do parku + možnost jejich zakoupení najdete na oficiálním webu. Je tam např. popsáno i parkování, pokud budete mít s sebou autobus.

Kde nakoupit vstupenky do parku Güell? 

Vstupenky do parku Güell můžete zakoupit hned u několika prodejců.

Níže vidíte jejich porovnání – jednotlivé nabídky se liší nejenom cenou, ale také službami, které jsou zahrnuty v daném balíčku. Vyberte si ten, který vám nejvíce vyhovuje. Ve všech případech jde o prověřené prodejce.

Porovnání cen vstupenek u různých prodejců
Prodejce Cena vstupenky od Nákup
Oficiální web – základní vstupenka, bez možnosti zrušení a vrácení peněz €10 Nakoupit
Oficiální web – vstupenka s průvodcem, bez možnosti zrušení a vrácení peněz €22 Nakoupit
Tiqets – základní vstupenka s možnosti zrušení do půlnoci předchozího dne, vrácení peněz €15

Nakoupit

Tiqets – vstupenka s průvodcem, s možnosti zrušení do půlnoci předchozího dne, vrácení peněz €24 Nakoupit
GetYourGuide – základní vstupenka, obsahuje audio průvodce, bez možnosti zrušení a vrácení peněz €15 Nakoupit

Časté otázky ohledně nákupu vstupenek

Potřebuji pro návštěvu parku Güell vstupenku?

Ano. Bez vstupenky se do parku Güell nepodíváte, není to volně přístupný městský park jako jiné parky ve městě. 

Můžu navštívit park Güell zadarmo bez vstupenky?

Ne. Pokud jste turista, který nemá ve městě trvalé bydliště, do parku Güell se bez placení nedostanete. Dříve se sice do parku dalo dostat před oficiální otevírací dobou (a také po ní), ale ta možnost je již několik let zrušená a vstupenku musí mít úplně všichni.

Můžu zakoupit vstupenky na místě, na pokladně v parku?

Ano. Nicméně to silně nedoporučuji. Tedy minimálně pokud počítáte s návštěvou parku ten samý den či dny následující. Důvod je prostý – především v sezóně se stává, že vstupenky do parku Güell jsou ten samý den rychle vyprodané a pokud byste sem dorazili např. odpoledne, už se setkáte s nápisem "vyprodáno" a dovnitř se nedostanete. A to je situace, do které se nechcete dostat, především pak když vezmete v potaz, že park není úplně v centru a cesta sem nějakou dobu trvá... Úplně stejné (a možná ještě o něco horší) je to se vstupenkami na Sagrada Família – i tady se vyplatí plánovat a vše nakoupit dopředu. 

Jaký je nejlepší čas na návštěvu parku Güell?

Př nákupu vstupenky online budete mít možnost vybrat čas, kdy přijdete. Mnoho čtenářů se mně ptá, co zvolit – jaký čas doporučuji pro návštěvu parku? Za sebe vždycky říkám, že nejlepší je ráno nebo dopoledne! Především pokud ten samý den plánujete i návštěvu Sagrada Família, dává velký smysl se do parku vypravit co nejdříve, vyhnout se davům a odpoledne se přesunout k Sagradě, kterou je zase lepší vidět odpoledne s paprsky zapadajícího slunce...

Kolik času je potřeba pro návštěvu parku Güell? 

1,5 - 2 hodiny. Rychleji prohlídku nestihnete a delší čas tu strávíte jen kdybyste si tu třeba chtěli udělat piknik, nebo si dát jídlo či si projít nějaké vzdálenější části parku. I proto doporučuji návštěvu dopoledne, kdy sem dorazíte např. v 9 a v 11 pak můžete pokračovat na další památky.

Vyplatí se koupit skip-the-line vstupenky?

Ne. Na některých webech můžete vidět v nabídce vstupenky do parku Güell označené jako skip-the-line, tedy že se díky nim do parku dostanete rychleji a nebudete muset čekat ve frontě. Jedná se o pouhou marketingovou frázi, protože z povahy věci vám jakákoliv vstupenka zakoupená online dopředu umožní přeskočení fronty, která vždy bývá největší na pokladně. Tam čekat nebudete – s jakoukoliv online vstupenkou můžete jít hned dovnitř některým ze vchodů. Tady fronty nebývají a pokud ano, tak pouze v sezóně a něbude to víc jak pár minut. 

Musejí mít děti svou vstupenku, když jdeme do parku?

Ano. Vstupenku musí mít úplně každý bez rozdílu věku. To se týká i těch nejmladších dětí do 7 let, které sice mají vstup zdarma, ale potřebují mít i svoji vstupenku. Takže až budete nakupovat vstupenky pro sebe, kupte vstupenku i jim. Její cena bude 0 euro. 

Shrnutí: Proč nakoupit vstupenku do parku Güell online?

Abych to celé shrnul: Nákup vstupenek do parku Güell dopředu online má několik výhod. Ty hlavní jsou za mě tyto:

  • máte jistotu, že se do parku dostanete, kdy chcete vy – jak jsem psal, v sezóně není úplně neobvyklé, že jsou vstupenky vyprodané. Pokud budete kupovat vstupenku na místě, v lepším případě na vás zůstanou méně atraktivní časy, v horším případě se do parku daný den vůbec nepodíváte. Při včasném nákupu si vyberete kdy a v kolik sem chcete jít, což je za mě lepší. 
  • ušetříte čas – při nákupu vstupenky do parku budete jen minimálně čekat. Vstupenku nakoupíte z pohodlí domova nebo hotelu a pak se jí při vstupu jen prokážete (stačí ji mí v mobilu). V opačném případě musíte přijít na místo, čekat třeba hodinu ve frontě a teprve potom budete vpuštěni do parku. A to nechcete zažít, zvlášť pokud cestujete do Barcelony s dětmi
  • ušetříte peníze – někteří prodejci vám při nákupu vstupenek do parku Güell online dají slevu, takže díky tomu můžete něco málo ušetřit. 

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články