5 prověřených míst na parkování u letiště ve Vídni (2023)

Potřebujete zaparkovat auto u letiště Schwechat ve Vídni a hledáte doporučení na spolehlivé, bezpečné a levné parkoviště? Mám pro vás tip na 5 parkovovišť, na kterých můžete svoje vozidlo při cestě do zahraničí nechat. Některá se nachází přímo na letišti, jiná kousek od něj.

Čtěte dále, abyste zjistili, které parkování má ty nejlepší služby, které je nejlevnější a zjistěte, za jaké ceny můžete dlouhodobě ve Vídni parkovat. 


Při odletu z letiště Schwechat ve Vídni máte hned několik možností, kde zaparkovat

Co v článku najdete?

Jak jsem hledal levné parkování u letiště ve Vídni

Od té doby, co jsme se přestěhovali na Moravu, vídeňské letiště (a tamější salonky) využívám kdykoliv když musím někam letět pracovně anebo soukromě (třeba právě do mé milované Barcelony; pravda, sem lítám protože chci, nikoliv proto, že musím...). Do Vídně, na letiště Schwechat to mám mnohem blíž než na pražskou Ruzyni.

Když cestuji sám, tak většinou naskočím na vlak, kterým dojedu až k letištnímu terminálu, ale v případě letů s rodinou sem nejčastěji jedeme autem. Důvod je prostý: když míříme na dovolenou všichni, máme násobně víc věcí, než když létávám sám :-). 

Dálniční známka Rakousko

Nezapomeňte, že v Rakousku potřebujete dálniční známku!

Pokud budete cestovat do Rakouska, velmi pravděpodobně budete potřebovat dálniční známku.  Nejkratší na 10 dní můžete koupit za 10 euro. Více o rakouské dálniční známce a kde ji koupit

Když jedete poprvé, asi začnete googlit věci jako "levné parkování letiště Vídeň" a podobně. Já poprvé dělal to samé a pak jsem se pročítal spoustou recenzí a porovnával různé firmy a nabídky...  

Jasně – v rakouské metropoli je fakt hodně parkovacích domů a hned několik velkých parkovišť, takže na začátku se vám z toho může trochu zamotat hlava a můžete se cítit bezradně. Mně osobně pomohlo, když jsem si dal jasná kritéria pro výběr toho nejlepšího parkovacího místa: 

 • chci parkoviště, které bude přímo na letišti anebo kousek od něj – asi nikdo nechce cestovat s velkými kufry na týdenní dovolenou přes celé město... (pokud vám to ale nevadí a jde vám primárně o cenu, tak můžete některé z veřejných parkovišť využít; sazba za parkování vychází cca €4/den)
 • nechci za to dávat půlku výplaty – dobře, možná ne půlku, ale prostě nechci to zbytečně přeplácet, protože každé euro které tady ušetřím můžu využít na dovolené. 
 • chci, aby to bylo bezpečné – nízká cena je pro mě sice důležitá, ale nestavím ji na první místo. Nechci trávit dovolenou tisíc kilometrů daleko myšlenkami na to, jestli je auto v pořádku... 

Takže prozkoumal jsem spousty různých parkovišť, větších či menších, prošel jejich nabídky a dal dohromady tento seznam 5 tipů na to, kde můžete zaparkovat. Začněme parkováním přímo v areálu vídeňského letiště. 

Můžu na chvíli zaparkovat přímo na letišti? 

Jak je to s parkováním, pokud potřebujete někoho na letišti ve Vídni někoho vyzvednout anebo tam někoho odvézt? V tom případě můžete do navigace zadat přímo adresu odletové haly u letiště – parkování je tu do 10 minut zdarma. Na vjezdu si jen vezmete lístek, ale pokud areál opustíte do těch deseti minut, nic neplatíte. (Pokud potřebujete parkovat déle, tak za každých započatých 15 minut dáte €2,50. Více informací, mapa.

Parkování v areálu vídeňského letiště

Vídeňské letiště nabízí hned několik parkovacích ploch: jsou tu vnitřní garáže (Car Park 3, 4) i venkovní parkoviště (Car Park C).

Výhodou parkování na letišti je především poloha vetšiny parkovacích míst: najdete je v docházkové vzdálenosti od odletové haly, kdy během několika minut můžete pěšky dojít na check-in.

Ukázka parkování: Parkovací dům na letištiUkázka parkování: Parkovací dům na letišti

Parkovací stání jsou většinou krytá, hlídána kamerou a kromě toho si můžete objednat nějaké extra služby typu odvoz vozidla na parkoviště (služba Easy Parking) nebo třeba umytí auta.

Mapa parkovišť – letiště ve Vídni
Mapa, na které najdete zaznačená parkoviště na letišti ve Vídni – klikni pro zvětšení

Cena za týdenní stání přímo na letišti začíná cca na €105. Ta je platná pro Car Park C, což je venkovní parkoviště, které nabízí tu nejlepší cenu právě pro dlouhodobé parkování. Z tohoto místa se pěšky do odletové haly dostanete za cca 10 minut. (Případně můžete zaplatit €136 a auto nechat přímo na terminálu 3, odkud jej za vás na to samé parkoviště odveze řidič). 

Všechny výše popsané možnosti parkingu na letišti můžete vyhledat a následně zarezervovat přes online rezervační systém vídeňského letiště

Mazur, levné parkování na okraji letiště Vídeň

V širším areálu letiště (i když trochu dál než výše zmíněné parkovací domy) je i parkoviště Mazur. Z toho se sice na letiště pěšky nedostanete, ale můžete využít bezplatnou kyvadlovou dopravu, která vás na letiště zaveze za 10 minut.

Parkoviště Mazur u vídeňského letištěUkázka parkoviště: Mazur

Zdejší autobus jezdí celý den i celou noc v cca 15–30 minutových intervalech. Cena týdenního stání je na parkovišti Mazur cca €75.

Web parkoviště Mazur >>>

Parkování nedaleko od letiště ve Vídni

Hledáte-li fakt levné parkování, je třeba rozšířit svůj rádius i na vesnice okolo letiště. Právě tady za mě najdete ta nejvýhodnější parkoviště, která můžete využít pro odstavení svého vozidla. 

Panda Parken, spolehlivé parkoviště s nejlepším poměrem cena/výkon

Parkoviště, které má za mě nejlepší poměr cena/výkon, je Panda Parken. Tahle firma má dvě parkovací plochy cca 3 kilometry od letiště a za super cenu se zákazníkům snaží nabídnout ty nejlepší služby: jakmile dorazíte na hlavní parkoviště na Zeppelinstraße 1, 2401 Fischamend a odstavíte auto, můžete si zdarma dát v jejich loungi kávu nebo čokoládu, poté se vás hned ujme některý z jejich řidičů a odveze vás mercedesem na letiště. Cesta trvá něco málo přes 3 minuty a firma nemá problém vůz na přání vybavit dětskou sedačkou, což se hodí pokud třeba cestujete do Barcelony s dětmi.

Ukázka parkoviště Panda Parken
Ukázka parkoviště Panda Parken

Cesta nazpět je stejně jednoduchá jako tam: jakmile vyzvednete zavazadla, stačí zavolat na firmu a pošlou pro vás řidiče, který bude čekat na letišti a odveze vás k vašemu autu na parkovišti. 

Samotné parkoviště je venkovní plocha obehnaná plotem, jsou tu světla a kamery. 

Za týdenní parkování s odvozem na letiště u nich dáte rozumných €68. Tahle cena platí pro vozidla "standardních rozměrů" – za cokoliv většího (jako třeba Mercedes Benz Vito, Ford Tourer, Vw Multivan,…) si účtují 50% přirážku. Na tohle pozor, aby se vám to neprodražilo! 

Web Panda Parken >>>

Parktiger, to nejlevnější parkoviště, které v okolí letiště najdete

Vůbec nejlevnější parkoviště u letiště ve Vídni, které jsem našel, je Parktiger. Denní sazba je příjemných €5,99, týdenní parkování mně naposledy s nimi vyšlo na €44,92 (při použití slevového kódu HAPPY), jinak o 3 eura dražší. 

Ukázka parkoviště Parktiger
Ukázka parkoviště: Parktiger

Parkování objednáte přes internet, zaplatíte, přijedete, auto na parkovišti odstavíte a pak se musíte dopravit na letiště po vlastní ose vlakem z nedalekého nádraží (nabízejí za příplatek i odvoz, ale aktuálně – březen 2023 – to je mimo provoz). Takže k ceně parkovného ještě připočtěte jízdenku na vlak za €1,90 (jedna cesta). 

Parktiger má k dispozici dvě parkoviště na těchto adresách: 

 • Parkoviště 1: Eisteichstraße 20, 2320 Schwechat (mapa)
  • Z parkoviště 5 minut pěšky na nádraží Bahnhof Schwechat, odtud pak 6 minut vlakem REX7/S7 na letiště (2 zastávky)
 • Parkoviště 2: Pechhüttenstraße 8, 2320 Schwechat (mapa)
  • Z parkoviště 6 minut pěšky na nádraží Bahnhof Kaiserebersdorf, odtud pak 9 minut vlakem REX7/S7 na letiště na letiště (3 zastávky)

Obě parkoviště jsou bezobslužná, nejsou krytá, ale jsou obehnána plotem a jsou tu kamery. Parkovací místa sice mají čísla, ale jsou pouze orientační a můžete si zaparkovat kde chcete. 

Můj tip: U vjezdu na parkoviště je po levé straně malý přístřešek, kde můžete vyložit kufry předtím, než zaparkujete. Celé parkoviště je totiž na trávě/štěrku a s tím si kolečka kufrů zrovna nerozumí...

Web Parktiger >>>

Orange Parking jako varianta "něco mezi"...

Poslední možností, kterou při odletu z vídně můžete vyzkoušet je Orange Parking. Tahle parkovací služba je někde na pomezí výše zmíněného Panda Parking a Parktiger. Z prvně jmenované si bere vaši bezplatnou dopravu na letiště, z druhé pak nižší cenu. 

Ukázka parkování Orange ParkingUkázka parkoviště: Orange Parking

Pokud se rozhodnete Orange Parking využít, stačí autem dorazit na parkoviště na adrese Berggasse 12, 2401 Fischamend-Markt. Tady předáte klíčky od svého vozu provozovateli a poté vás řidič odveze na letiště jejich vozem. Cesta za ideálních podmínek trvá 7 minut. 

Při příletu jim zavoláte a oni vás zase vyzvednou a dovezou vás zpět na parkoviště. Cena celé služby při týdenním parkovém vychází na €57.

Web Orange Parking >>>

Srovnejte ceny parkovacích míst na letišti ve Vídni a v okolí

Abyste jednotlivé varianty mohli rychle porovnat, hodil jsem základní informace do jednoduché tabulky. Vlevo jsou názvy výše popsaných parkovišť, dále pak doplňující info a nechybí také ceny. 

Parkoviště Vzdálenost od letiště Pod střechou? Cena za týden
Easy Parking 0 minut €136,50
Easy Parking 0 minut €193,90
Car Park 3 & 4 5 minut pěšky €159.92
Car Park C 10 minut pěšky €105,50
Mazur 10 minut autobusem (v ceně) €75,52
Panda Parken 3 minuty autem (v ceně) €68,00
Parkingtiger 5 minut na nádraží + 6/9 minut na letiště vlakem (není v ceně) €44,92
Orange Parking 7 minut autem (v ceně) €57,00

 

Jak vidíte, ve všech případech se na letiště dostanete z parkoviště docela rychle, takže si můžete třeba zajít do letištního salónku a dát si něco dobrého před odletem. 

 

Šťastný let! 

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

 • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
 • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
 • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
 • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
 • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články