Nakupte vstupenky: Akvárium v Barceloně – kde je nakoupit online za nejlepší cenu? 

Akvárium v Barceloně (L'Aquàrium de Barcelona) je povinností pro všechny milovníky mořské fauny a flory a speciálně pak rodiny s dětmi. Je-li i tato atrakce na vašem seznamu, určitě vás bude zajímat kolik stojí vstupenky a které se vyplatí nejlépe.

Tento článek vám dá přehled všech dostupných vstupenek do akvária, prozradí kterou z nich zakoupit a dá doporučení na prodejce s tou nejlepší cenou

Ukázka vstupenky do akvária v Barceloně
Můj tip pro návštěvu akvária: Jdete-li do akvária s dětmi, kupte ke vstupnému tzv. souvenir book, kde jsou různé zajímavosti a kvízy. 

Cena vstupenek aneb kolik zaplatím za vstup?

Cena vstupenek do barcelonského akvária začíná na €10 za nejmenší děti. Cestujete-li ve více lidech nebo s rodinou, vyplatí se koupit některý ze zvýhodněných balíčků pro skupiny. Níže najdete ceny jednotlivých vstupenek tak, jak jsou dostupné na oficiálním webu: 

Jednotlivé vstupné

Přehled vstupenek pro jednotlivce
Název Cena dospělí od 11 let Cena děti 5–10 let Cena děti 3–4 roky
Vstupenka na přesný čas €25 €18 €10
Vstupenka bez data a času (flexiticket) €30 €23 €12

Děti do 2 let mají vstup do akvária zdarma.  

Teď se pojďme podívat na jednotlivé vstupenky v detailu: 

 • Vstupenka na přesný čas – jak je z názvu patrné, v případě této vstupenky za €25 vyberete při nákupu přesné datum a čas vstupu do akvária. Na vstup pak máte 30 minut podle toho, jak je uvedeno na vstupenky (např. 10:00 – 10:30). 
 • Vstupenka bez data a času (flexiticket) – tahle vstupenka za €30 je skvělá pro všechny, kdo chtějí být flexibilní nebo neznají dopředu přesné plány pro návštěvu Barcelony. Jednoduše koupíte tuto vstupenku a pak máte 90 dní od data nákupu na návštěvu akvária – prostě sem přijdete bez rezervace v den a čas, kdy se vám to hodí. 

Skupinové vstupné

Skupinové vstupné se vyplatí, pokud do akvária míříte ve větším počtu lidí. Například sem jdete celá rodina nebo v partě kamarádů. 

Přehled vstupenek pro skupiny
Název Cena vstupenky
Rodinná vstupenka (2 + 2 osoby) €75
Vstupenka pro přátele (4 osoby) €88

Co všechno skupinové vstupenky obsahují?

 • Rodinná vstupenka – pokud potřebujete vstupenku pro 2 dospělé (starší 11 let) a 2 děti 5–10 let, je rodinná vstupenka za €75 přesně pro vás. Mějte na paměti, že vstupenka je vázaná na konkrétní datum a čas a nelze ji zakoupit ve variantě flexiticket. Pokud vám to nevadí, oproti nákupu jednotlivých vstupenek můžete ušetřit za vstup €11 (2 × €25 + 2 × €18 vs €75).
 • Vstupenka pro přátele – díky této vstupence za €88 se do akvária může podívat skupina 4 osob starších 11 let. Stejně jako v případě rodinné vstupenky, i tuto lze zakoupit pouze na konkrétní datum a čas. Když si ji pořídíte, můžete ušetřit za vstup €12 (4 × €25 vs €88). 

Nevýhodou obou vstupenkových balíčků je to, že pokud vám nesedí nabízená kombinace, tak máte smůlu a musíte si zakoupit normální, jednotlivé vstupenky. To vás potká v případě, že máte v rodině starší děti než 11 let, případně jich máte víc jak dvě... 

Kterou vstupenku pro návštěvu akvária zakoupit? 

Před nákupem si ujasněte, co je vaše priorita: nejnižší cena nebo flexibilita?

Osobně preferuji flexibilitu a možnost navštívit akvárium kdy chci – bez stresu z toho, že tam přijdu pozdě nebo propásnu čas vstupu. Právě kvůli tomu mi osobně nedávají smysl skupinové balíčky, i když sem jdeme s rodinou. Zaplatím sice o pár euro víc, ale jsem podstatně víc v klidu a vše si užju bez shonu a nervů. 

Pokud chcete tu nejnižší možnou cenu a jste schopni se vzdát právě oné možnosti navštívit akvárium přesně v dobu, kdy budete chtít, pořiďte některou ze skupinových vstupenek. 

Kde nakoupit vstupenky online? 

Vstupenky do barcelonského akvária můžete online nakoupit u několika prodejců. Níže vidíte jejich porovnání – jednotlivé nabídky se liší nejenom cenou, ale také službami, které jsou zahrnuty v daném balíčku. Pro jednodušší srovnání uvádím ceny za vstupenku bez data a času (flexiticket); pokud někde v nabídce není, tak uvádím variantu na konkrétní termín. 

Ze vstupenek níže doporučuji nákup na webu Barcelona Turisme, kde flexi vstupenka pro dospělého vyjde pouze na €25. Zobrazit vstupenky >>>

Porovnání cen vstupenek u různých prodejců
Prodejce Cena vstupenky od Nákup
Oficiální web – flexibilní vstupenka, BEZ možnosti zrušení a vrácení peněz €30 Nakoupit
Barcelona Turisme – doporučuji – flexibilní vstupenka, bezplatné zrušení nejpozději do 48 hodin před termínem návštěvy a vrácení peněz  €25 Nakoupit
Musement – flexibilní vstupenka, bezplatné zrušení nejpozději do 48 hodin před termínem návštěvy a vrácení peněz €25 Nakoupit
Tiqets – flexibilní vstupenka bezplatné zrušení nejpozději do 24 hodin před termínem návštěvy a vrácení peněz, €30 Nakoupit
GetYourGuide – vstupenka na přesný čas, bezplatné zrušení nejpozději do 24 hodin před termínem návštěvy a vrácení peněz, možnost odložení platby €25 Nakoupit

Jaké jsou výhody online nákupu vstupenek do akvária?

Nákup vstupenek do akvária v Barceloně online má několik výhod. Ty hlavní jsou za mě tyto: 

 • ušetříte čas – při nákupu libovolné online vstupenky do akvária nemusíte čekat ve frontě na pokladnu. Po nákupu vám jednoduše přijde do emailu lístek či voucher, kterým se při návštěvě prokážete: stačí jej ukázat na telefonu nebo tabletu (nic nemusíte tisknout). V sezóně můžete ve frontě na pokladnu čekat klidně hodinu. A to nechcete zažít, zvlášť pokud cestujete do Barcelony s dětmi
 • ušetříte nervy – tím, že pořídít vstupenku dopředu, nebudete se muset stresovat s tím, jestli vše stihnete na čas a tak jak potřebujete; prostě koupíte vstupenku s otevřeným datem návštěvy a přijdete sem, jak se vám to bude hodit. 
 • ušetříte peníze – někteří prodejci vám při online nákupu vstupenky dají slevu, takže díky tomu můžete něco málo ušetřit. 

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

 • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
 • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
 • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
 • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
 • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články