TOP 10 památek, které musíte vidět v Barceloně (podle mě)

V Barceloně je spousta památek! Vážně – pokud do města směřujete na eurovíkend nebo prodloužený víkend, budete mít co dělat, abyste viděli všechno podstatné! Barcelona toho má narozdíl od jiných evropských metropolí rozhodně co nabídnout a spoustě lidí nebude stačit jen jedna návštěva (a stejně jako já) se budou chtít vrátit zpět. 

Směřujete do Barcelony poprvé a nevíte, kde začít? Pak vám zcela jistě přijde vhod seznam nejlepších památek a atrakcí ve městě. Tedy alespoň podle mě. 

Pokud byste chtěli znát mou top 10 nejlepších památek v Barceloně, které stojí za vidění, jsou to dozajista tyto: 

 1. Nejslavnější evropská katedrála Sagrada Familia
 2. "Zkřivený dům" Casa Mila (La Pedrera)
 3. Snová stavba Casa Batllo
 4. Věhlasný bulvár La Rambla
 5. Překrásný Park Güell
 6. Pevnost na vrcholu Montjuic
 7. Výhledy z Tibidabo
 8. Muzeum Pabla Picassa (Picasso Museum)
 9. Katalánské národní muzeum umění (MNAC)
 10. Zpívající fontána

Pokud hledáte inspiraci podle délky svého pobytu ve městě, koukněte na moje tipy:

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

 • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
 • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
 • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
 • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
 • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články