Aktuálně: Jaké jsou podmínky pro cestování do a z Barcelony?

Jak je to s cestováním do Barcelony v době koronaviru? Jaká je aktuální situace?

Na této stránce se snažím mít ty nejaktuálnější informace týkající se cestování do Barcelony v době koronaviru. Poslední aktualizace proběhla 28. května 2021. 

Pokud se do Barcelony chystáte, hodí se vědět, co je aktuálně potřeba splnit, abyste se do tohoto města mohli podívat. 

Cesta do Barcelony z ČR

Při cestě do Barcelony musíte mít dvě věci: 

 1. Potvrzením o negativním PCR testu na koronavirus (max. 72 hodin staré); antigenní není uznáván
 2. Vyplněný zdravotní formulář

Cesta z Barcelony do ČR

Při cestě z Barcelony do ČR je to podobné. Musíte mít: 

 1. Potvrzením o negativním PCR testu na koronavirus (max. 72 hodin staré) nebo potvrzení o negativním antigenním testu (max. 24 hodin staré)
 2. Vyplnit příjezdový formulář
Tip: Seznam testovacích center a laboratoří, kde se v Barceloně můžete otestovat, najdete společně s odkazy na jejich rezervační systémy v mém ebooku Úžasná dovolená v Barceloně.

Pokud jste v posledních 90 dnech prodělali koronavirus a máte na to lékařské potvrzení, negativním testem se na příjezdu nemusíte prokazovat. To samé platí pokud jste před 14 dny a více byli očkování, příp. uplynulo alespoň 22 dní od první dávky vakcíny. A samozřejmě na to musíte mít papír :-) 

Po návratu do ČR musíte podstoupit samoizolaci a do 5 dnů absolvovat PCR test. 

Aktuální podmínky návratu do ČR jsou vždy na webu Ministerstva zahraničních věcí.

Jak je to s PCR testy?

Dobrou zprávou je, že od 1.6. 2021 může každý v ČR absolvovat 2 PCR a 4 antigenní testy měsíčně zdarma. Jinými slovy pokud se chystáte do Barcelony a chceet splnit výše popsané požadavky, budete muset platit jen test na španělské straně při cestě domů (PCR nebo antigen). Cestování tak bude o něco levnější. 

Aktuální koronavirová opatření v Barceloně

Pro nejnovější infromace ohledně koronavirových opatření doporučuji sledovat oficiální web Barcelony. Ve stručnosti: situace je poměrně dobrá, čísla nakažených klesají a aktuální opatření pro turisty jsou velmi podobná těm, co máme u nás v ČR:

 • Je potřeba nosit roušky
 • Obchody, restaurace a bary fungují celý den, je limitována kapacita lidí
 • Památky a atrakce jsou otevřené za dodržování bezpečnostních podmínek, rozestupů atp.
 • Noční kluby a diskotéky jsou zavřené

To nejhorší má už Barcelona za sebou, takže – doufám – nás čeká poměrně hezká sezóna 2021! 

Upoutávka na nový ebook

Pozor, dále nesmíte minout👇

 • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Denně dávám aspoň 2 příspěvky o Barceloně. Buďte u toho dřív než ostatní!
 • Turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
 • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
 • Ubytování přes AirBNB - když nechcete standardní ubytování v hotelu, ale chcete autentičtější zážitek. Osobně tohle preferuji, přečtěte moje zkušenosti. Registrací přes uvedený odkaz získáte 725 Kč na svou první cestu.
 • Ubytování přes Booking.com - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až během pobytu.
 • Letenky do Barcelony - co víc dodávat? U Pelikána srovnáte na jednom místě různé aerolinky a najdete nejlepší cenu.
 • Cestovní pojištění - jeden nikdy neví, co se po cestě může přihodit. Tady sjednáte pojištění online a ihned.
 • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.