Mercat dels Encants – návštěva nejstaršího blešího trhu v Evropě

Pokud se plánujete podívat na Torre Glòries, doporučuju navštívit i opodál stojící Mercat dels Encants (někdy také známý jako Mercat de Bellcaire, adresa Castillejos, 158), což je nejstarší bleší trh v Evropě.

Historie tohoto trhu se sice datuje až do 14. století, ale dnes zaujímá moderní prostor rozsáhlého třípatrového komplexu pod zajímavě řešenou "zrcadlovou" střechou. Návrh budovy má na svědomí Fermín Vázquez, který se mimo jiné podílel společně s Nouvelem na opodál stojící Torre Glòries. 

Na tomhle trhu s pěti sty prodejními místy najdete všechno co vás napadne – od úplné blešákové veteše, přes starožitnosti, bazarový nábytek, oblečení z druhé ruky, knihy, desky, elektroniku, parfémy, dekorační předměty, nádobí nebo třeba i úplně nové věci.

Jelikož celá plocha zabírá více jak 30 000 m2, v klidu tu strávíte několik hodin, než to celé projdete. I právě proto tu najdete několik barů, bufetů či jiných míst, kde se dá něco dobrého zakousnout. Přehled toho všeho najdete na povedeném webu – je tam seznam všech prodejců i míst, kde se můžete najíst. 

Více o Mercat dels Encants taky napoví toto video:

Název: Mercat dels Encants
Adresa: Castillejos, 158 (mapa)
Doprava:

Metro linky L1, stanice Glòries
Tramvaj T4, zastávka Glòries

Otevírací doba:

Pondělí, středa, pátek, sobota: 09:00 – 20:00
Veřejné aukce: 07:45 – 09:00

Více informací: http://www.encantsbarcelona.com/

 

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články