Cesta z letiště na vlakové nádraží Barcelona-Sants

Barcelona-Sants (Estacio Sants) je hlavní vlakové nádraží v Barceloně. Jedná se o jeden z nejvýznamnějších dopravních uzlů v zemi, jelikož odtud směřují vlaky do všech koutů Španělska. Od roku 2008 odtud navíc jezdí rychlovlaky AVE, které vás dopraví do Lleidy, Tarragony, Zaragozy, Madridu, Cordoby nebo dokonce Malagy. No a samozřejmě se z tohoto barcelonského nádraží můžete vypravit na Costa Brava či Costa Maresme vlakem k moři

Vlakové nádraží Barcelona-Sants
Vlakové nádraží Barcelona-Sants – hlavní vstup

Jak se dostat z letiště na nádraží Barcelona-Sants?

Pokud se na Barcelona-Sants potřebujete dostat z letiště, je to skutečně jednoduché: stačí nastoupit na příměstský vlak Renfe R2 Nord směřující do centra a vystoupit na třetí stanici v pořadí: ta přesně je totiž Barcelona-Sants. Celá cesta nezabere více jak 20 minut. 

Na cestu vám stačí zakoupit v automatu Renfe v odjezdové hale vlaků jednorázový lístek za €4,60.

(Pro cestu z Barcelona-Sants na barcelonské letiště, můžete využít ten samý vlak.)

Časy odjezdů vlaku můžete vyhledat na webu Renfe.

Kde se nachází vlakové nádraží Barcelona-Sants (mapa)?

Hotely nedaleko nádraží Barcelona-Sants

Máte-li barcelonské vlakové nádraží jen jako přestupní destinaci při cestě dál do vnitrozemí, může vám přijít vhod ubytování někde v okolí Barcelona-Sants. To se hodí např. pokud přiletíte pozdě večer a váš vlak odjíždí až ráno. 

V okolí Barcelona-Sants je hned několik hotelů, kde můžete strávit noc a poté se ráno během doslova několika minut pěšky přemístit zpět na nádraží. 

Z hotelů nedaleko nádraží Sants doporučuji tyto: 

Další hotely najdete na webu Booking.com >>>

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články