Cesta z letiště na vlakové nádraží Barcelona-Sants

Barcelona-Sants (Estacio Sants) je hlavní vlakové nádraží v Barceloně. Jedná se o jeden z nejvýznamnějších dopravních uzlů v zemi, jelikož odtud směřují vlaky do všech koutů Španělska. Od roku 2008 odtud navíc jezdí rychlovlaky AVE, které vás dopraví do Lleidy, Tarragony, Zaragozy, Madridu, Cordoby nebo dokonce Malagy. 

Pokud se na Barcelona-Sants potřebujete dostat z letiště, je to skutečně jednoduché: stačí nastoupit na příměstský vlak Renfe R2 Nord směřující do centra a vystoupit na třetí stanici v pořadí - ta přesně je totiž Barcelona-Sants. Celá cesta nezabere více jak 20 minut. 

Na cestu vám stačí zakoupit v automatu Renfe v odjezdové hale vlaků jednorázový lístek za €4,60.

Časy odjezdů vlaku můžete vyhledat na webu Renfe. 

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!
  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.

💥 Nejnovější články