Cesta z letiště na vlakové nádraží Barcelona-Sants

Barcelona-Sants (Estacio Sants) je hlavní vlakové nádraží v Barceloně. Jedná se o jeden z nejvýznamnějších dopravních uzlů v zemi, jelikož odtud směřují vlaky do všech koutů Španělska. Od roku 2008 odtud navíc jezdí rychlovlaky AVE, které vás dopraví do Lleidy, Tarragony, Zaragozy, Madridu, Cordoby nebo dokonce Malagy. 

Pokud se na Barcelona-Sants potřebujete dostat z letiště, je to skutečně jednoduché: stačí nastoupit na příměstský vlak Renfe R2 směřující do centra a vystoupit na třetí stanici v pořadí - ta přesně je totiž Barcelona-Sants. Celá cesta nezabere více jak 20 minut. 

Na cestu vám stačí zakoupit v automatu RENFE v odjezdové hale vlaků jednorázový lístek za €4,20.

Odjezdy vlaku najdete na webu barcelonského letiště. 

Více o příměstském vlaku najdete v samostatném článku zda na webu.

Upoutávka na nový ebook

Pozor, dále nesmíte minout👇

  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Denně dávám aspoň 2 příspěvky o Barceloně. Buďte u toho dřív než ostatní!
  • Turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Ubytování přes AirBNB - když nechcete standardní ubytování v hotelu, ale chcete autentičtější zážitek. Osobně tohle preferuji, přečtěte moje zkušenosti. Registrací přes uvedený odkaz získáte 725 Kč na svou první cestu.
  • Ubytování přes Booking.com - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až během pobytu.
  • Letenky do Barcelony - co víc dodávat? U Pelikána srovnáte na jednom místě různé aerolinky a najdete nejlepší cenu.
  • Cestovní pojištění - jeden nikdy neví, co se po cestě může přihodit. Tady sjednáte pojištění online a ihned.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.