Jak se dostat z letiště na nádraží Barcelona Nord?

Jestliže plánujete cestu dál po Španělsku a Barcelona je jen vaší přestupní stanicí, bude se vám hodit vědět, jak se co nejrychleji dostat z barcelonského letiště na autobusové nádraží Barcelona Nord (Estación de autobuses Barcelona Nord).

Po příletu a vyzvednutí zavazadel se vydejte před letištní halu. Zde mají svou zastávku letištní autobusy (tzv. aerobusy). Ty míří do centra každých cca 5 - 10 minut a jedna cesta vás vyjde na €5.90. Vydejte se k tomu, co je označený jako A1 s cílovou stanicí Pl. Espanya. Lístek zakupte online, příp. se dá i u řidiče.

Po příjezdu na Pl. Espanya stačí najít vchod do metra a v automatu zakoupit lístek na MHD (cena €2.20). Následně se vydejte na linku L1 s cílovou stanící Fondo. Vaší výstupní stanicí bude Arc de Triomf, která je šestá v pořadí. Z tohto širokého bulváru je to na autobusové nádraží Barcelona Nord asi 5 minut pěšky. Pokud správně vylezete z metra, měli byste mít budovu nádraží nadohled. Celá cesta i s přestupy by neměla zabrat více jak 40 minut. 

Tip: Jízdní řády spojů z barcelonského autobusového nádraží najdete na jejich webu.


Autobusové nádraží je ta budova s půlkruhovou střechou vzadu.

Jde to i levněji? 

Kdyby to nešlo, tak sem tyto řády nepíšu :-). Pokud byste chtěli ušetřit za nákup jízdenky na aerobus, musíte se z letiště vypravit hromadnou dopravou: vlakem za €4.20 nebo autobusem za € 2.20 (v obou případech se jedná o jednorázovou jízdenku). Vlak je o něco rychlejší jak autobus, takže pokud byste o této možnosti uvažovali, využijte ji. Více o tom najdete v samostatném článku o cestě z letiště do centra města. Vlakem se dopravíte na Passeg de Gracia odkud můžete přestoupit na metro či jiný typ hromadné dopravy. Oproti možnosti zmíněné výše vás ale čeká mnohem více přestupů (cca 3 - 4) a cesta bude o cca 20 minut delší v závislosti na tom, jaký způsob dopravy zvolíte. 

Upoutávka na nový ebook

Pozor, dále nesmíte minout👇

  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Denně dávám aspoň 2 příspěvky o Barceloně. Buďte u toho dřív než ostatní!
  • Turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Ubytování přes AirBNB - když nechcete standardní ubytování v hotelu, ale chcete autentičtější zážitek. Osobně tohle preferuji, přečtěte moje zkušenosti. Registrací přes uvedený odkaz získáte 725 Kč na svou první cestu.
  • Ubytování přes Booking.com - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až během pobytu.
  • Letenky do Barcelony - co víc dodávat? U Pelikána srovnáte na jednom místě různé aerolinky a najdete nejlepší cenu.
  • Cestovní pojištění - jeden nikdy neví, co se po cestě může přihodit. Tady sjednáte pojištění online a ihned.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.