Výlet do Badalony spojený s koupáním na zdejší pláži a návštěvou města

Pokud si chcete udělat výlet z Barcelony a spojit ho s návštěvou pláže, směle můžu doporučit Badalonu. Toto přímořské letovisko se nachází na sever od Barcelony a dostanete se sem z centra města za cca 30 - 40 minut autem, vlakem nebo dokonce metrem. 

Jak se dostat z Barcelony do Badalony?

Pokud jste v Barceloně, dopravte se na Pl. Catalunya. Odtud jezdí do Badalony vlaky (Renfe R1, směr Maçanet-Massanes; 4. zastávka v pořadí). Výhodou tohoto způsobu dopravy je to, že vlak staví hned u pláže, takže jakmile vystoupíte, doslova za pár minut si můžete užívat písek a moře. Navíc podle názorů mnohých je pláž v Badaloně podstatně lepší, jak všechny pláže v Barceloně dohromady, takže holdujete-li koupání, rozhodně to zkuste. 

Druhou možností – pokud preferujete hromadnou doprarvu – je využití metra. V centru Barcelony stačí nasednout na fialovou linku L2 a dojet na konečnou stanici Badalona Pompeu Fabra. Metro sice nestaví přímo u pláže, ale zase jezdí mnohem častěji než vlak... Cesta na pláž pak od metra zabere cca 10 minut, je to fakt kousek! 

Co v Badaloně vidět a zažít

Dominantou zdejší pláže–a vlastně i města–je most Pont del Petroli, který v minulosti sloužil tankerům převážejícím oleje. Dnes je tento 250 metrů dlouhý krasavec otevřen veřejnosti a díky tomu se z něj stalo vůbec nejfotografovanější místo v celé Badaloně.

Badalonská pláž je po celé délce lemována promenádou, která nabízí hned několik barů a restaurací. Oproti plážím v Barceloně je v Badaloně podstatně méně turistů, více místních, pláže jsou čistější, méně přeplněné a vstupy do moře pozvolné. Celkévá atmosféra vám tu přijde klidnější a uvolněnější.

Autorem fotek je Jorge Franganillo

Až vás to na pláži přestane bavit, vypravte se do města. To má za sebou bohatou historii, kterou nejlépe nasajete díky místnímu muzeu. Vedle něj stojí za návštěvu také gotický klášter Sant Jeroni de la Murtra z 13. století, architektonicky zajímavý hřbitov, kaple Svatého Krista nebo stará likérka Anís del Mono.

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články