Kompletní přehled všech pláží v Barceloně a okolí

Barcelona jako město u moře nabízí místním i turistům spoustu míst, kde je možné se oddávat slunění, sportům či koupání. Pro rychlý úvod do tématu doporučuju článek Přístav a pláže tady u mě na webu. Pokud však hledáte kompletní přehled všech pláží, které jsou v Barceloně k dispozici, pokračujte ve čtení zde. 

Obecné informace

Jedním z důvodů, proč mám rád Barcelonu, je poloha jejích pláží – jsou kousek od centra města a dá se tam krásně dojít pěšky nebo tam dojedete za pár minut metrem či jinou hromadnou dopravou. Celková plocha pláží je téměř 5 km a všechny vám nabídnou jemný zlatý písek, do něhož se budete hezky bořit. Přístup do moře je na většině míst pozvolný, takže pokud sem vyrazíte s dětmi, nemusíte se o ně strachovat. 

Každopádně všude na plážích doporučuji se mít na pozoru, hlídat si věci a obecně být ostražitý (Více viz článek o krádežích v Barceloně). Pokud zamíříte na některou z turisticky exponovanějších pláží, pravděpodobnost, že narazíte na různé zlodějíčky nebo jiná individua se zvyšuje. 

Pokud máte více času nebo nezůstáváte pouze v Barceloně, doporučuju vyzkoušet i pláže mimo Barcelonu.

Mapa všech pláží v Barceloně

Pláž Sant Sebastià

Sant Sebastià patří společně s Barcelonetou k nejstarším plážím ve městě. Zatímco dříve se jednalo o hůře vybavenou pláž, s postavením nedalekého hotelu W se úroveň značně zvýšila. V současné době jde o příjemnou menší pláž s několika restauracemi a bary. 

Co tu najdete: policii, sprchy, toalety, půjčovnu lehátek a slunečníků, sportovní zařízení, bary, restaurace, wifi

Jak se sem dostanete: Autobus V15, V19

Pláž Sant Miquel

Stejně jako sousedské pláže Sant Sebastià a Barceloneta patří Sant Miquel k nejstarším plážím ve městě. Své jméno pláž získala z nedalekého kostela Sant Miquel del Port, který byl postaven v roce 1755 a zasvěcen svatému patronu čtvrti Barceloneta. Vzhledem ke své poloze dnes jde o jednu z nejrušnějších a nejnavštěvovanějších pláží.

Co tu najdete: Plavčíky a zdravotníky, sprchy, toalety, půjčovnu lehátek a slunečníků, bary, restaurace, sportovní zařízení, wifi

Jak se sem dostanete: Autobusy V15, V19, D20, 47, 59, případně se tam dá jít pěšky od metra L4

Pláž Barceloneta

Barceloneta patří k nejstarším a současně nejvyhledávanějším plážím ve městě. Svůj podíl na tom má atraktivní poloha nedaleko přístavu–Barceloneta byla od pradávna osídlena rybáři, kteří zdejší čtvrť zásobovali svými úlovky. Dnes se jedná o místo, kam zamířit, pokud si chcete dát tradiční paellu, tapas či jiné jídlo z mořských plodů. Většina barů a restaurací podává jídlo do půlnoci, potom se změní na noční kluby nebo diskotéky. Pokud chcete zažít tu pravou kosmopolitní atmosféru plážového veselí, vyzkoušejte podniky jako Opium nebo Shoko.

Vzhledem ke své popularitě a velkému zájmu místních i turistů pláž zrovna neoplývá čistotou. Dost záleží, v jakou denní dobu se sem vydáte–ráno a dopoledne je to samozřejmě podstatně lepší. Pokud máte čas rozhodně doporučuji kouknout i na jiné pláže.

Co tu najdete: Plavčíky a zdravotníky, policii, sprchy, toalety, dětský koutek, půjčovni lehátek a slunečníků, šatnu se skříňkami, sportovní zařízení (beach volejbal, stolní tenis,...) restaurace, bary, wifi

Jak se sem dostanete: Autobusy D20, 47, 59

Pláž Somorrostro

Tato pláž navazuje na Barcelonetu a nese s sebou všechna její pro a proti. Ještě nedávno totiž byla její součástí, než se městská rada rozhodla ji rozdělit na dvě. V minulosti se jednalo o pustou oblast s minimem obyvatel. Vše změnilo až pořádání olympijských her v roce 1992, kde se zde začalo hodně investovat. Dnes má Somorrostro právem pověst jedné z nejkosmopolitnějších pláží ve městě. Aby taky ne - rozkládá se hned vedle olympijského přístavu, jemuž dominují mrakodrapy Mapfre a Arts Hotel. 

Co tu najdete: Plavčíky a zdravotníky, policii, sprchy, toalety, dětský koutek, knihovna, půjčovnu lehátek a slunečníků, šatnu se skříňkami, sportovní zařízení (venkovní posilovna, beach volejbal,...) restaurace, bary, wifi

Jak se sem dostanete: Autobusy V21, V27, D20, 47, 59, 136, případně metro L4 (Ciutadella Vila Olímpica)

Pláž Nova Icària

Nova Icària je považována za klidnější pláž, kterou je vhodná především pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel. Pláž se nachází za olympijským přístavem a nabízí spoustu příležitostí pro sportovní vyžití.

Co tu najdete: Plavčíky a zdravotníky, policii, sprchy, toalety, dětský koutek, šatnu se skříňkami, půjčovnu lehátek a slunečníků, restaurace, bary, sportovní zařízení (beach volejbal, stolní tenis,...), wifi

Jak se sem dostanete: Autobusy V23, V25, V27, H16, 59

Pláž Bogatell

Bogatell patří k menším, ale za to klidnějším, čistějším a méně rušným plážím (v porovnání třeba s Barcelonetou). Pláž jako taková je relativně nová–byla součástí urbanistické přestavby k příležitosti olympijských her v roce 1992. Hned vedle pláže přes cestu najdete McDonald's–to kdyby vám nepřilo k chuti nic, co by se dalo na pláži koupit ;) 

Co tu najdete: Plavčíky a zdravotníky, policii, sprchy, toalety, dětský koutek, šatnu se skříňkami, půjčovnu lehátek a slunečníků, restaurace, bary, sportovní zařízení (beach volejbal, stolní tenis, basketbal, beach football...), wifi

Jak se sem dostanete: Autobusy V23, V25, V27, H16, 6, případně metro L4 (Llacuna)

Pláž Mar Bella

Pokud byste hledali "nejtolerantnější" pláž, dozajista by to vyhrála Mar Bella. Tato pláž je populární především mezi studenty z blízkých fakult nebo mladými lidmi obecně. Najdete tu také vůbec jedinou oficiální nudapláž v Barceloně! A hned vedle pláže je super skatepark, kde si můžete zajezdit nebo pozorovat místňáky, jak si to dávají.

Co tu najdete: Plavčíky a zdravotníky, policii, sprchy, toalety, dětský koutek, šatnu se skříňkami, půjčovnu lehátek a slunečníků, restaurace, bary, sportovní zařízení (beach volejbal, stolní tenis, skatepark...), nudistická pláž, wifi

Jak se sem dostanete: Autobusy V27, V31, H16, případně metro L4 (Poblenou nebo Selva de Mar)

Pláž Nova Mar Bella

Nova Mar Bella je stejně jako několik dalších pláží výsledkem urbanistických přestaveb spojených s pořádání olympijských her v roce 1992. Z hlediska popularity jde o jednu z méně rušných pláží, na které najdete především místní lidi. 

Co tu najdete: Plavčíky a zdravotníky, policii, sprchy, toalety, dětský koutek, šatnu se skříňkami, půjčovnu lehátek a slunečníků, restaurace, bary, beach volejbal, wifi

Jak se sem dostanete: Autobusy V27, V31, H16, případně metro L4

Pláž Llevant

Nejvýchodnější pláží v Barcelonně je Llevant. Ta je vůbec nejnovější, protože byla otevřena v roce 2006. Pokud hledáte klidnější pláž a nevadí vám trochu cestovat po městě, dozajista ji můžu jen doporučit. 

Co tu najdete: Plavčíky a zdravotníky, policii, sprchy, toalety, půjčovnu lehátek a slunečníků, beach volejbal, wifi

Jak se sem dostanete: Autobusy V29, H16, případně metro L4 (Selva de Mar)

Pláže mimo Barcelonu

Pokud si chcete užít čistější pláže a moře a současně se nechcete tlačit na plážích s dalšími turisty, vyrazte mimo Barcelonu. Na server od Barcelony začínají riviéry Costa del Maresme a Costa Brava , kam spadá hned několik dobrých rekreačních míst, která by se vám mohla líbit:

 • Badalona
 • Calella
 • Castelldefels
 • Can Sanc
 • Castelldefels
 • El Masnou
 • Granollers
 • Mataro
 • Montgat
 • Pineda de Mar

Popis cesty na tyto pláže najdete v samostatném článku o cestování vlakem

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

 • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
 • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
 • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
 • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
 • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články