Letiště Reus (REU), Španělsko: Velký průvodce pro dopravu z letiště, přílety a odlety

Pokud plánujete cestu do Katalánska, je letiště Reus (REU) vhodnou volbou pro všechny, kdo směřují na Costa Dorada nebo Costa Brava. To proto, že toto letiště je dobře dopravně dostupné na všechny směry a pohodlně se z něj dostanete autobusem nebo vlakem. Skvěle se z něj můžete také dopravit do Barcelony, která se nachází přibližně 100 km severovýchodně – z Reus je dobré silniční i železniční spojení.

Letiště ReusLetiště Reus: odletový terminál

V součtu je tedy letiště v Reus ideální vstupní bránou do řady oblíbených turistických destinací ve Španělsku.

Obsah článku: Kde se letiště Reus nachází?, Kód letiště, Doprava z letiště, Doprava do Barcelony, Doprava do Tarragony, Doprava do Salou, Doprava do PortAventura, Doprava do Cambrils, Doprava do Sitges, Půjčení auta na letišti v Reus, Taxislužby, Soukromé transfery, Letiště Reus: Přílety a odlety, Kdo letá do Reus?

Kde se letiště Reus nachází?

Letiště se nachází pouhých 8 km od centra města Tarragona a je obsluhováno několika leteckými společnostmi, o kterých se rozepíšu o něco dále. 

Samotná Tarragona je hodně unikátní, historické město, které je zapsáné na seznam světového dědictví UNESCO a ročně do něj směřují statisíce turistů, aby se pokochaly působivými památkami z doby Říma a antiky. 

Letiště je také oblíbené mezi rodinami s dětmi a milovníky zábavy a adrenalinu, protože se nachází kousek od městačka Salou. To je zase známé zábavními parky jako třeba PortAventura nebo Ferrari Land.

Více o poloze letiště napoví následující mapa: 

Mapa: Letiště Reus (REU)

Kromě výhodné polohy nabízí letiště Reus řadu služeb, včetně parkování, letištních salonků a několika restaurací a spousty duty-free obchodů, kde můžete výhodně nakupovat. 

Kód letiště Reus

Pokud letíte na letiště Reus nebo z něj, potřebujete znát jeho kód.

Kód IATA letiště Reus je REU a kód ICAO je LERS. Tyto kódy se používají k identifikaci letiště v letových řádech, palubních vstupenkách, visačkách na zavazadla a dalších cestovních dokladech. Kód letiště je také užitečný při vyhledávání informací o letišti na internetu, například na internetových stránkách leteckých společností nebo na cestovatelských fórech.

Kód letiště REU znamená Reus, což odkazuje na název města, u něhož se letiště nachází. 

Kód ICAO LERS označuje polohu letiště ve světě. První dvě písmena "LE" označují, že se letiště nachází ve Španělsku, zatímco poslední dvě písmena "RS" jsou identifikátorem polohy letiště Reus. Kód ICAO používají především řídící letového provozu a piloti pro vzájemnou komunikaci během letů. Pro vás coby turistu tento kód není zas moc důležitý. 

Chcete-li se na letiště dopravit, můžete využít například: 

 • taxi z centra Reus (€22) nebo ze Salou či Tarragony (€33).
 • letištní autobus linky 50 pendlující mezi centrem města (náměstí Plaza de la Llibertat) a letištními terminály (€3, jedna cesta) 
 • vlastním vozem po dálnici T-11 (Autovía T-11), která vede právě přes velká města jako Reus nebo Tarragona. 

Doprava z letiště v Reus

Pro většinu turistů není Reus cílová destinace – většinou směřují někam dál do Španělska, do některého z měst nebo na jiné letiště. Nabízím proto popis několika oblíbených možností, jak se dostat z letiště v Reus tam, kam potřebujete. 

Odletová hala v ReusOdletová hala na letišti v Reus

Letiště Reus → Barcelona

Pokud míříte z letiště Reus do Barcelony, můžete využít autobus, vlak nebo taxi. Letiště Reus je od Barcelony vzdálené 100 km. 

Nejrychleji se do Barcelony dostanete taxíkem, cesta trvá přibližně 1 hodinu a stojí přibližně €150, což může být pro někoho fakt hodně.

Autobus z letiště Reus do Barcelony

Levněji vyjde cesta hromadnou dopravou. Za sebe doporučuji autobus. Jeho cena je příjemných €17,20, cesta trvá cca hodinu a půl a jízdenku na něj můžete zakoupit v příletové hale. Autobus provozuje společnost Monbus a její autobusová linka vás ze zastávky u příletové haly doveze až ke stanici Barcelona Sants. Autobus na lince letiště Reus – Barcelona jezdí 4× denně, každý den v týdnu. Více viz jízdní řády. 

Vlak z Reus do Barcelony

Vůbec nejlevnější ze všech možností je vlak od společnosti Renfe. Ten vyjde na necelých €10 a jezdí zdaleka nejčastěji: spoj jezdí během dne každou hodinu. Nevýhodou ale je, že se před nástupem musíte dopravit do centra Reus, resp. na vlakové nádraží v Reus (mapa) – vlak zkrátka nejezdí přímo z letiště. Na druhou strané vás – stejně jako autobus – vysadí v Bareloně na železničním nádraží Sants. 

Letiště Reus → Tarragona

Tarragona je od letiště v Reus opravdu kousek! Osobně doporučuji taxi anebo autobus. Cesta autobusem společnosti Monbus trvá přibližně 30 minut a stojí přibližně €3 (jízní řády). Cesta taxíkem zabere asi 20 minut a poté zaplatíte cca €30-35.

Letiště Reus → Salou

Salou je oblíbenou turistickou destinací ve Španělsku a z letiště Reus se tam můžete dopravit několika způsoby: můžete jet autobusem, taxíkem nebo si pronajmout auto. Cesta autobusem trvá přibližně 30 minut a stojí přibližně €7. Doprava taxi z letiště Reus do Salou je dražší a vyjde asi na €33. 

Letiště Reus → Portaventura

Portaventura je oblíbený zábavní park, který se nachází nedaleko města Salou. Přímo z letiště Reus se do něj můžete dopravit autobusem, taxíkem nebo si pronajmout vlastní auto. Cesta autobusem trvá přibližně 30 minut a stojí přibližně 7 eur. Já doporučuji pronajmout vlastní shuttle, za který ve dvou lidech dáte přibližně €20 a on vás dopraví až přímo do hotelu v parku. 

Letiště Reus → Cambrils

Cambrils je pobřežní město ležící nedaleko letiště Reus a k dopravě do něj je k dispozici několik možností. Můžete využít autobus, taxi nebo si pronajmout auto. Cesta autobusem trvá přibližně 30 minut a stojí přibližně €3.

Letiště Reus → Sitges

Sitges jsem na tomto webu už několikrát psal. Je to fakt krásné město ležící nedaleko Barcelony a jeho návštěvu každému doporučuji! Pokud se do něj chcete dostat z letiště Reus, máte zase několik možností: autobus, vlak, taxi nebo pronájem auta. Nejrychleji se do Sitges dostanete taxíkem, cesta trvá asi 45 minut a stojí přibližně €100. Levnější volbou z letiště Reus do Sitges je cesta autobusem. Ta zabere přibližně 2 hodiny a stojí necelých €20.

Gate na letišti v ReusPrázdná odletová hala terminálu na letišti Reus - to často neuvidíte :)

Půjčovny aut na letišti Reus

Někdo namísto hromadné dopravy preferuje dopravu osobní. Pokud do této skupiny patříte i vy, určitě budete rádi, že na letišti Reus můžete využít služeb několika autopůjčoven (viz taky moje zkušenosti s půjčením auta ve Španělsku). S půjčeným autem budete mít možnost prozkoumat překrásné Katalánsko vlastním tempem. Zde je malý přehled toho, co byste měli vědět o půjčovnách aut na letišti Reus.

 • Půjčovny na letišti: Na letišti Reus působí několik autopůjčoven, například SIXT, Enterprise Rent-A-Car, Rentalcars.com a Goldcar. Každá společnost nabízí řadu vozidel a řekl bych, že z jejich nabídky si vybere naprosto každý nezávisle na tom jak velký či malý rozpočet na auto máte. 
 • Typy vozidel: Na výběr jsou malá auta, vozy střední třídy i větší nebo dokonce dodávky. Můžete si vybrat z manuální nebo automatické převodovky a některé společnosti nabízejí hybridní nebo elektrická vozidla. Takže pokud jste fanda elektromobilů (anebo si to chcete vyzkoušet), určitě si vyberete. 
 • Rezervace: Pronájem auta si můžete rezervovat online předem nebo na letišti po příletu – asi vás nepřekvapí, že doporučím spíš tu online možnost, protože budete mít jistotu, že na vás bude na letišti v Reus čekat to auto, které budete chtít. 
 • Věkové omezení: Abyste si mohli půjčit vůz na letišti Reus, musí vám být alespoň 21 let. Na řidiče mladší 25 let se však může vztahovat příplatek pro mladé řidiče. Je důležité ověřit si u vybrané autopůjčovny konkrétní požadavky na věk a příplatky. Tohle je taková klasika, která asi nikoho, kdo si půjčoval auto v zahraničí příliš nepřekvapí.

Pozor na vrácení pronajatého vozidla

Při vracení pronajatého vozu se vždy řiďte pokyny, které vám poskytla vaše autopůjčovna. Většina společností má na letišti vyhrazené místo pro předání vozu a některé mohou vyžadovat, abyste vůz vrátili s plnou nádrží benzínu (a některé naopak ne). Před vrácením vozu nezapomeňte zkontrolovat, zda není poškozen, a případné problémy nahlaste autopůjčovně. (Když si beru auto z půjčovně, předtím si ho vždycky nafotím, abych se vyhnul případnému handrkování, když na mě budou chtít hodit nějaké poškození, které na voze již bylo... :-)

Myslím, že pro spoustu lidí může být půjčení auta na letišti Reus pohodlný a flexibilní způsob, jak prozkoumat Katalánsko. Jen se vždy ujistěte, že jste si vybrali renomovanou autopůjčovnu, pečlivě si přečetli podmínky a řídili se poskytnutými pokyny.

Taxislužby na letišti Reus

Pokud přiletíte na letiště Reus (REU) a potřebujete se fakt rychle dostat do cíle, může pro vás být nejlepší volbou taxi. Na letišti Reus je pro přílety letadel k dispozici stálá taxislužba a v příletové hale je informační kancelář, která vám pomůže s případnými dotazy.

Ceny taxíků a doba jízdy

Orientační ceny taxi z letiště Reus do různých destinací jsou následující:

 • Reus: €22
 • Salou: €33
 • Tarragona: €33
 • Cambrils: €37
 • Nádraží v Reus: €40
 • Letiště Barcelona-El Prat: €170

Soukromé transfery

Pokud hledáte pohodlnější a komfortnější variantu, jsou z letiště Reus k dispozici také soukromé transfery. Soukromý transfer z letiště Reus si můžete objednat do různých destinací, včetně Cambrils, Cap Salou, La Pineda, Miami Playa, PortAventura, Salou a Tarragona. Většinou se hodí pro větší počet osob nebo když máte nějaké speciální požadavky (např. hodně zavazadel, kočárek atp.)

Taxi minivan

Kromě běžných taxíků jezdí na letišti Reus také taxíky minivan. Tyto taxíky jsou ideální pro větší skupiny nebo rodiny s větším počtem zavazadel. Objednávejte na čísle: +34 97 734 5050.

Bezbariérové taxíky

Pokud potřebujete taxi přizpůsobené pro tělesně postižené, můžete zavolat na stejné číslo jako u běžných taxíků a zeptat se na podmínky. 

Informace o letech na letišti Reus

Pokud cestujete na letiště Reus (REU) ve Španělsku nebo z něj, je důležité mít aktuální informace o svém letu. V této části vám dám odkazy na aktuální informace o odletech a příletech z letiště Reus.

Odlety z letiště Reus

Stav svého letu z letiště Reus si můžete ověřit na oficiálních stránkách španělského letištního úřadu Aena: zobrazit odlety z letiště Reus.

Odlety: Letiště ReusOdletová tabulka s lety z Reus

Na stránkách jsou v reálném čase k dispozici informace o všech odletech z letiště Reus, včetně čísla letu, cílové destinace, plánovaného času odletu a čísla brány. Můžete také zjistit, zda je váš let načas, zpožděný nebo zrušený.

Odlétáte-li z Reus, doporučuju se dostavit na letiště alespoň dvě hodiny před plánovaným odletem, abyste měli dostatek času na odbavení, bezpečnostní kontrolu a nástup do letadla. I když je letiště poměrně malé, je lepěí mít rezervu, protože nikdy nevíte, co se může stát. A zmeškat let opravdu nechcete! 

Přílety na letiště Reus

Pokud přilétáte na letiště Reus, můžete se také podívat na webové stránky společnosti Aena, kde najdete aktuální informace o svém letu: zobrazit přílety na letiště Reus.

Přílety: Letiště ReusPříletová tabulka s lety do Reus

Webové stránky poskytují informace o všech příletech na letiště Reus v reálném čase, včetně čísla letu, místa odletu, plánovaného času příletu a prostoru pro výdej zavazadel.

Kdo létá na letiště Reus?

Kromě informací o odletech a příletech z letiště Reus je důležité mít také informace o letech na letiště Reus. Na letiště Reus létá řada leteckých společností, například Ryanair, TUI Airways a Jet2.com. Z letiště létají přímé lety do řady evropských destinací, hlavně pak Spojeného království, Německa a Itálie.

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

 • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
 • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
 • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
 • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
 • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články