Nákup letenky do Barcelony u Ryanair krok za krokem

V tomto článku bych se rád zaměřil čistě na nákup letenky u irské nízkonákladovky Ryanair, se kterou do Barcelony létá snad každý druhý.

Pokud máte v plánu návštěvu Barcelony, je nejlepším způsobem, jak se tam dopravit letadlo. Sice je možné jet autobusem či jiným dopravním prostředkem, ale pořízení letenky do Barcelony vás vyjde skoro na stejno a především se do města dostanete podstatně rychleji. 

Jaké jsou možnosti, když chcete letecky do Barcelony? 

V současnosti z Prahy do Barcelony mají přímé spojení tyto společnosti: 

  • Vueling (Iberia)
  • ČSA
  • Ryanair

Pokud byste chtěli letecky cestovat z Brna nebo Ostravy, tak bohužel nenajdete přímý let a trávit nějakých 10 nebo více hodin na cestě, která jindy trvá 2 hodiny, je zbytečné. Mnohem lepší je dojet do Prahy vlakem a letět odsud. I s cestou a cenou lístku na vlak to vyjde často levněji. 

Měli byste vědět: Ryanair nabízí lety do Barcelony i z Bratislavy. Ovšem letiště, na které vás dopraví, je v Gironě. Ta je vzdálená 100 km od Barcelony. A dostat se do města–především pak v nočních hodinách–může být problém. Více viz článek popis cesty z Girony do Barcelony.

Ryanair nabízí opravdu levné letenky

Z mojí zkušenosti vyplývá, že Ryanair má dlouhodobě nejnižší ceny letenek z Prahy do Barcelony a pokud je zakoupíte včas, žádná konkurence vám nenabídne lepší podmínky. Včas znamená co nejdříve, ideálně ihned, jak se pro cestu rozhodnete – cena letenek totiž roste s tím, jak se blíží datum odletu, proto chcete-li ušetřit, na nic nečekejte a rovnou hledejte a objednávejte. 

Nevýhody levné letenky

Nízká cena letenky se zákonitě musí někde projevit. V případě Ryanairu nedostanete u nejnižší ceny standard, na který můžete být zvyklí u jiných aerolinek – na palubu můžete vzít pouze malé příruční zavazadlo (pro kufr do 20 kg si musíte připlatit), v letadle nemůžete vybrat konkrétní sedadlo, je zkrácená doba na odbavení se dopředu atp. Pokud si připlatíte pár stovek nebo nějakou tisícovku, na všechny tyto (a několik dalších) výhod v pohodě dosáhnete, ale jsou lidé, kterým trocha nepohodlí na krátkém letu nevadí a raději ušetřené peníze investují do zážitků v Barceloně. 

Nákup letenky krok za krokem

Pokud chcete pořídit levnou letenku od Ryanair do Barcelony, mám pro vás návod, který vás krok za krokem provedem celým procesem nákupu letenky. 

Jděte na web Ryanair a do vyhledávacího pole napište slovo "Barcelona".

Následně vyberte ze seznamu Barcelonu.

A určete, pro jaké období chcete vyhledat letenky.

Levné letenky Ryanair do Barcelony

Nyní můžete přizpůsobit cenu podle termínu, pokud např. chcete dosáhnout na co nejnižší cenu letenky. Pak kliknete na žluté tlačítko s cenou u termínu.

Levné letenky Ryanair do Barcelony

Rozbalí se nabídka možností pro dané datum a vy můžete vybrat stupeň standard, plus nebo flexi plus – liší se samozřejmě nabídkou služeb, které v sobě obsahují. Jak jsem psal výše, např. ty pokročilejší vám nabídnou přednostní možnost odbavení nebo dokonce flexibilní letenku, kdy nemusíte znát přesné datum návratu. 

Levné letenky Ryanair do Barcelony

Jakmile vyberete letenku do Barcelony i z Barcelony, kliknene na Pokračovat vpravo nahoře. 

Levné letenky Ryanair do Barcelony

Na další obrazovce se vám objeví další možnosti, které můžete k letence pořídit–jedná se o pojištění, hotely, pronájem auta. Osobně tyto stránky přeskakuji, protože podmínky nebývají vždy úplně výhodné. Důležité je tlačítko Dokončit nákup vpravo nahoře. 

Levné letenky Ryanair do Barcelony

Následně je třeba se přihlásit nebo zaregistrovat. Tohle Ryanair dříve neměl, nyní si bez jejich účtu na webu neškrtnete. Naštěstí to zabere asi 2 minuty a není to složité. Stačí kliknou na zaregistrovat se, pokud nemáte účet.

Levné letenky Ryanair do Barcelony

Potom vyberete typ registrace–já zadal svůj e-mail, protože se nerad přihlašuji pomoc účtů ze sociálních sítí. K e-mailu musíte zadat heslo, které musí splňovat podmínky, které jsou vypsány vedle políčka vpravo. 

Levné letenky Ryanair do Barcelony

Následně vám systém odešle na e-mail kód, takže jděte rovnou do e-mailu.

Levné letenky Ryanair do Barcelony

Doručený kód si opište nebo zkopírujte do schránky. 

Levné letenky Ryanair do Barcelony

A kód vložte na původní stránku a klikněte na Hotovo. 

Levné letenky Ryanair do Barcelony

Dostanete se na stránku se shrnutím, kde vyplníte informace o sobě či dalších cestujících, kteří se s vámi chystají na cestu. Kromě toho zde zadáte informace o platební kartě, ze které se strhne platba za letenku. Na kartě musíte mít povolené internetové platby s dostatečným limite. 

Levné letenky Ryanair do Barcelony

Následně už stačí vyplnit fakturační adresu a kliknout na tlačítko zaplatit nyní. Posléze vám dojde na e-mail letenka a můžete se začít připravovat na cestu!

Levné letenky Ryanair do Barcelony

 

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články