Jak se dostat z letiště v Gironě do Barcelony?

Při nákupu letenek je třeba se mít na pozoru. Občas si booknete let v domnění, že se podíváte do vašeho vytouženého města a klidně můžete skončit někde jinde. K tomu dojde hlavně kvůli tomu, že vás letecká společnost dopraví na letiště na desítky kilometrů vzdálené od původní destinace. To se často děje u nízkonákladových leteckých společností, kde je právě nízká cena za letenku vykoupena vzdálenějším letištěm. 

Typický je tím například Ryanair. Při odletu z Bratislavy si tak můžete vybrat letenku s cílovou destinací "Girona Barcelona". Člověk nepříliš znalý poměrů a neorientující se ve španělské geografii může kvůli tomu snadno nabýt dojmu, že tohle je ta letenka, díky které se dostane přímo do Barcelony. Zaslepeni nízkou a ideálně ještě akční cenou tak můžete celkem rychle zplakat nad tímto "povedeným" nákupem. Možná tomu neuvěříte, ale slyšel jsem celkem dost historek o tom, že lidé zakoupili letenku na vzdálené letiště od původní destinace a až po nákupu zjistili, že to vlastně není tak výhodné, jak se zdálo...

Ok, letím do Girony, ale chci do Barcelony, co mám dělat?

Girona (španělsky Gerona) je od Barcelony vzdálená cca 90 kilometrů, což není vzdálenost, která by se nedala překonat. Možností, jak se dostat z letiště v Gironě do centra Barcelony je několik a rozhodně doporučuji si předem spočítat, jestli vám nevyjde přímá letenka levněji než ta do Girony se započtením ceny za dopravu z tohoto města do Barcelony. 

Nejlevnější je aerobus

S tím, jak začaly nízkonákladovky typu Ryanair do Girony létat, objevilo se na trase Girona - Barcelona několik autobusových společností. Největší z nich je Sagales, která provozuje aerobusy jedoucí z gironského letiště do centra Barcelony. Super je, že doba odjezdu se řídí dle příletů linek Ryanairu, takže si stačí online zakoupit jízdenku za €19,50 (při nákupu zpáteční jízdenky je cena ještě nižší) a poté po příletu v klidu dojít na stanoviště autobusů hned u letištní budovy. Bez dlouhého čekání a front se dostanete do autobusu, který vás cca za hodinu a čtvrt doveze do centra Barcelony, přesněji na zastávku Estació del Nord. To je hlavní autobusové nádraží pro dálkové spoje a hned vedle najdete stanici metra Arc de Triomf. Více informací o lince pendlující mezi Gironou a Barcelonou najdete na webu Sagales Airportline.

Chcete do centra města? Zkuste vlak

Pokud je ve vašem cestovatelském itineráři i návštěva Girony, která je známá svými středověkými uličkami, židovskou čtvrtí a kostelem Santa Lucia, můžete se vypravit do centra tohoto města a až poté se dopravit do Barcelony. I odsud jezdí výše zmíněné autobusy společnosti Sagales, nicméně pokud chcete o něco vyšší pohodlí, vyzkoušejte vlaky společnosti Renfe. Odjezdy najdete na webu a cesta samotná trvá něco málo přes hodinu. Cesta z letiště do centra zabere asi půl hodiny a využít můžete buď taxi za cca €20 nebo hromadnou dopravu.

Autem z Girony do Barcelony

Pokud nemáte hluboko do kapsy a potřebujete flexibilitu, dá se cesta z letiště v Gironě do centra Barcelony absolvovat autem. Před letištní halou si můžete odchytit taxi a nechat se za cca €120 odvézt do Barcelony anebo si objednat půjčení auta přímo na letišti s tím, že ho vrátíte v Barceloně. K tomu můžete využít např. portál Rentalcars, kde najdete vhodné auto pro vás.

Cesta z Barcelony do Girony

Pro samotnou cestu zpět z Barcelony na letiště v Gironě můžete využít ty samé dopravní prostředky. Super jsou v tomto případě hlavně ty autobusy, jejichž příjezdy navazují časově na odlety a vy máte cca hodinu na odbavení se. To se hodí zvláště při odletech v brzkých hodinách, že nemusíte nikde dlouho čekat. 

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články